_NoraTape_-PIC2

کاربردهای انواع نوار تفلن ( نوار تفلون )

نوار تفلون که به آن نوار آب بندی نیز می‌گویند یکی از وسایل و لوازم ضروری برای لوله کشی به حساب می‌آید. این مواد کاربردهای بسیار زیادی داشته و در بخش‌های مختلفی از آن استفاده می‌شود.

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به کاربردهای نوار تفلون انداخته و یک به یک شما را با کاربردهای این ماده آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید تا نگاهی به این محصول بیاندازیم.

نوار تفلون چیست؟

تفلون در واقع نام برند و محصول است که برای اولین بار اقدام به تولید نوار آب بندی کرد و پس از آن در همه جا از نام تفلون به عنوان نوار آب بندی استفاده می‌شود.

نوار تفلون در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آن برای آب بندی قطعات گوناگونی استفاده می‌کنند. در حال حاضر بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بهترین ماده برای آب بندی محل اتصال دو قطعه دنده دار، نوار آب بندی است و همین موضوع باعث شده تا شاهد افزایش محبوبیت و بالارفتن آمار فروش این نوار باشیم.

کاربرد نوار تفلون برای آب بندی

یکی از مهم ترین کاربردهای نوار تفلون برای آب بندی محل اتصال لوله‌ها است. در واقع استفاده از این نوار باعث می‌شود تا شما بتوانید لوله‌هایی که به هر دلیلی قابلیت اتصال به همدیگر را ندارند، به راحتی به یکدیگر متصل کرده و از آن‌ها استفاده کنید.

نکته مهمی که بدانید این است که با وجود این که مهم ترین کاربرد نوار تفلون در حوزه آب بندی است اما از این نوار در بخش‌های دیگری نیز استفاده می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

افزایش ضخامت قطعات مختلف برای اتصال

یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم نوار تفلون برای افزایش ضخامت قطعات مختلف است. فرض کنید که قصد داری تا یک پیچ را به یک مهره متصل کرده و آن را سفت کنید اما به دلیل ضخامت کم و عدم سازگاری این دو قطعه از نظر اندازه این کار برای شما غیر ممکن خواهد بود.

آببند کردن نوار تفلون
آببند کردن با نوار تفلون

در چنین شرایطی استفاده از نوار تفلون به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید. در واقع برای حل مشکل تنها کافی است تا دور قطعه‌ای که ضخامت کمتری دارد را نوار تفلون پیچیده و ضخامت آن را تا اندازه مورد نظر خود افزایش دهید. سپس می‌توانید به راحتی دو قطعه را با یکدیگر متصل کرده و مشکل خود را برطرف کنید.

موضوع مهمی که باید به آن توجه کرد این است که به دلیل آن که این نوار از جنس پلی تترا فلورواتن است، شما می‌توانید بدون نگرانی در رابطه با برخورد آب با این نوار، از این محصول استفاده  کنید.

استفاده از نوار تفلون در شرایط آب و هوایی مختلف

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهمی که در رابطه با نوار تفلون باید به آن توجه کنید این است که شما می‌توانید از این محصول در گستره دمایی وسیعی استفاده کنید. در واقع نوار تفلون این قابلیت را خواهد داشت تا در سردترین شرایط آب و هوایی و یا بالاترین دمای ممکن به بهترین شکل ممکن عمل کرده و با هیچ مشکلی مواجه نشود.

وجود همین ویژگی است که سبب بازگشت تا در شرایط آب و هوایی مختلف که هیچ یک از انواع نوارها کاربرد خاصی ندارند، بتوان به راحتی و به خوبی از این نوار استفاده کرد.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به نوار تفلون انداخته و در رابطه با ویژگی‌ها و کاربردهای آن توضیحاتی را به شما ارائه دادیم. نکته مهمی که باید بدانید این است که از نوار تفلون در ابتدا تنها برای آب بندی استفاده می‌شد اما امروزه با توجه به شرایط خاص و ویژگی‌های این نوار شاهد استفاده از این محصول در صنایع گوناگون هستیم و شما می‌توانید کاربردهای مختلفی را برای این نوار در نظر بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

نوار تفلون نسوز چیست؟
مقالات
نوار تفلن نورا

نوار تفلون نسوز چیست؟

نوار تفلون نسوز یکی از پرکاربردترین‌ها است. نوار چسب‌های تفلونی دارای دو نوع چسب دار و بدون چسب هستند، که نوع بدون چسب آن، نسوز است.

لیست قیمت نوار تفلون
مقالات
نوار تفلن نورا

لیست قیمت نوار تفلون

نوار تفلون نورا کیفیت خوب و فوق‌العاده‌ای دارد. برای دریافت لیست قیمت به روز شده و دقیق نوار تفلون نورا می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.