انواع نوار تفلون بر اساس رنگ

انواع نوار تفلون بر اساس رنگ

نوارهای تفلون یکی از محصولات بسیار مهمی هستند که امروزه از آن ها برای انجام فرآیند آب بندی لوله ها و تاسیسات استفاده می شود. در حال حاضر برندهای مختلفی در زمینه طراحی و تولید نوار تفلون فعالیت کرده و تلاش می کنند تا محصولاتی با کیفیت و مدرن را به بازار عرضه کنند.

در این بین یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که چرا نوارهای تفلون با رنگ های مختلفی به بازار عرضه می شوند؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که هر یک از این رنگ ها معنا و مفهوم خاصی داشته و به همین دلیل لازم است تا دید کاملی در رابطه با این رنگ ها و معنای آن ها داشته باشید. به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم و بررسی انواع نوار تفلون بر اساس رنگ در این مطلب قصد داریم تا توضیحات کامل و جامعی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا رابطه با رنگ نوار تفلون صحبت کنیم.

معنای رنگ نوارهای تفلون

اگر بخواهیم در رابطه با معنای رنگ نوار تفلون توضیحاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که با وجود این که نوار تفلون معمولاً با ضخامت های بین ۷۰ تا ۱۰۰ میکرون طراحی و به بازار عرضه می شوند اما کارکرد هر یک از نوارهای تفلون متغیر بوده و همین موضوع باعث شده تا شرکت های فعال در این حوزه محصولات خود را با رنگ های گوناگونی به بازار عرضه کنند. هر یک از این رنگ ها معنا و مفهوم خاصی دارد. به همین دلیل اگر بخواهیم نوارهای تفلون را بر اساس رنگ آن ها مورد بررسی قرار دهیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوار تفلون سفید

این دسته از نوارهای تفلون برای لوله هایی با ابعاد ۸.۳ اینچ تولید شده اند و در صورتی که لوله شما چنین ابعادی دارد، باید به سرعت نوار تفلون سفید بروید.

نوار تفلون زرد

اگر لوله ای که قصد آب بندی آن را دارید ابعاد 2 تا ۲.۱ اینچ دارد، باید از بین محصولات مختلف به سراغ نوار تفلون زرد رفته و از این نوع نوار استفاده کنید.

نوار تفلون صورتی

درست مثل نوار تفلون زرد، نوار تفلون صورتی نیز برای ابعاد 2 تا 2.1 اینچ مورد استفاده قرار می گیرد اما نکته مهم این است که این دسته از محصولات برای سیالات هیدروکربنی استفاده می شود.

نوار تفلون سبز

در صورتی که لوله ها و خطوطی که قصد اتصال آن ها را دارید اقدام به عبور اکسیژن یا گازهای خاصی می کنند لازم است تا از نوار تفلون سبز برای این دسته از لوله ها استفاده کرد.

نوار تفلون قرمز

نوع دیگری از نوار تفلون ها که امروزه شاهد استفاده از آن ها هستیم، نوارهای تفلون قرمز هستند. نکته مهمی که باید بدانید این است که برخلاف سایر نوار تفلون ها، این دسته از نوارها قابلیت عایق کننده نداشته و تنها برای تسعیل اتصال لوله ها از آن ها استفاده می شود.

نوار تفلون قهوه ای

نوار تفلون های قهوه ای نیز عملکردی مشابه با نوار تفلون قرمز داشته و تنها برای تسعیل اتصال لوله ها از آن ها استفاده می کنند.

حرف آخر

در این مطلب به سراغ انواع نوار تفلون بر اساس رنگ رفته و تلاش کردیم تا این دسته از محصولات را با توجه به رنگ آن ها مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

نوار تفلون نسوز چیست؟
مقالات
نوار تفلن نورا

نوار تفلون نسوز چیست؟

نوار تفلون نسوز یکی از پرکاربردترین‌ها است. نوار چسب‌های تفلونی دارای دو نوع چسب دار و بدون چسب هستند، که نوع بدون چسب آن، نسوز است.

لیست قیمت نوار تفلون
مقالات
نوار تفلن نورا

لیست قیمت نوار تفلون

نوار تفلون نورا کیفیت خوب و فوق‌العاده‌ای دارد. برای دریافت لیست قیمت به روز شده و دقیق نوار تفلون نورا می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.