شما این جا هستید: 
انواع نوار تفلون بر اساس رنگ
انواع نوار تفلون بر اساس رنگ
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

انواع نوار تفلون بر اساس رنگ

نوارهای تفلون یکی از محصولات بسیار مهمی هستند که امروزه از آن ها برای انجام فرآیند آب بندی لوله ها و تاسیسات استفاده می شود. در حال حاضر برندهای مختلفی در زمینه طراحی و تولید نوار تفلون فعالیت کرده و تلاش می کنند تا محصولاتی با کیفیت و مدرن را به بازار عرضه کنند.

در این بین یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می شود این است که چرا نوارهای تفلون با رنگ های مختلفی به بازار عرضه می شوند؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که هر یک از این رنگ ها معنا و مفهوم خاصی داشته و به همین دلیل لازم است تا دید کاملی در رابطه با این رنگ ها و معنای آن ها داشته باشید. به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم و بررسی انواع نوار تفلون بر اساس رنگ در این مطلب قصد داریم تا توضیحات کامل و جامعی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا رابطه با رنگ نوار تفلون صحبت کنیم.

معنای رنگ نوارهای تفلون

اگر بخواهیم در رابطه با معنای رنگ نوار تفلون توضیحاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که با وجود این که نوار تفلون معمولاً با ضخامت های بین ۷۰ تا ۱۰۰ میکرون طراحی و به بازار عرضه می شوند اما کارکرد هر یک از نوارهای تفلون متغیر بوده و همین موضوع باعث شده تا شرکت های فعال در این حوزه محصولات خود را با رنگ های گوناگونی به بازار عرضه کنند. هر یک از این رنگ ها معنا و مفهوم خاصی دارد. به همین دلیل اگر بخواهیم نوارهای تفلون را بر اساس رنگ آن ها مورد بررسی قرار دهیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوار تفلون سفید

این دسته از نوارهای تفلون برای لوله هایی با ابعاد ۸.۳ اینچ تولید شده اند و در صورتی که لوله شما چنین ابعادی دارد، باید به سرعت نوار تفلون سفید بروید.

نوار تفلون زرد

اگر لوله ای که قصد آب بندی آن را دارید ابعاد 2 تا ۲.۱ اینچ دارد، باید از بین محصولات مختلف به سراغ نوار تفلون زرد رفته و از این نوع نوار استفاده کنید.

نوار تفلون صورتی

درست مثل نوار تفلون زرد، نوار تفلون صورتی نیز برای ابعاد 2 تا 2.1 اینچ مورد استفاده قرار می گیرد اما نکته مهم این است که این دسته از محصولات برای سیالات هیدروکربنی استفاده می شود.

نوار تفلون سبز

در صورتی که لوله ها و خطوطی که قصد اتصال آن ها را دارید اقدام به عبور اکسیژن یا گازهای خاصی می کنند لازم است تا از نوار تفلون سبز برای این دسته از لوله ها استفاده کرد.

نوار تفلون قرمز

نوع دیگری از نوار تفلون ها که امروزه شاهد استفاده از آن ها هستیم، نوارهای تفلون قرمز هستند. نکته مهمی که باید بدانید این است که برخلاف سایر نوار تفلون ها، این دسته از نوارها قابلیت عایق کننده نداشته و تنها برای تسعیل اتصال لوله ها از آن ها استفاده می شود.

نوار تفلون قهوه ای

نوار تفلون های قهوه ای نیز عملکردی مشابه با نوار تفلون قرمز داشته و تنها برای تسعیل اتصال لوله ها از آن ها استفاده می کنند.

حرف آخر

در این مطلب به سراغ انواع نوار تفلون بر اساس رنگ رفته و تلاش کردیم تا این دسته از محصولات را با توجه به رنگ آن ها مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

جایگزین مناسب برای نوار تفلون
مقالات
codepaz

جایگزین مناسب برای نوار تفلون

نوارهای تفلون یکی از مهم ترین وسایل به منظور آب بندی و عایق بندی هستند. در این بین اما یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می‌شود این است که به جای نوار تفلون می‌توان از چه محصولات دیگری استفاده کرد. در این راستا

آموزش استفاده از نوار تفلون
مقالات
codepaz

آموزش استفاده از نوار تفلون

افرادی که دانش فنی بسیار زیادی ندارند، ممکن است این سوال بسیار مهم را مطرح کنند که چگونه می توان از نوار تفلون استفاده کرد. در واقع باید به این نکته توجه داشته باشید که نوار تفلون یکی از وسایل بسیار مهم برای انجام فرآیند

نکات مهم برای خرید نوار تفلون
مقالات
codepaz

نکات مهم برای خرید نوار تفلون

در حال حاضر شرکت‌های بسیاری در زمینه طراحی و تولید نوار تفلون فعالیت می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می‌شود این باشد که برای خرید نوار تفلون باید به سراغ چه برندهایی رفته و چه محصولاتی را

نوار تفلون چیست
مقالات
codepaz

نوار تفلون چیست

امروزه در حوزه‌های مختلف شاهد به وجود آمدن محصولات گوناگونی برای انجام فرآیندهای مختلف هستیم. یکی از این محصولات نوار تفلون نام دارد که به شما اجازه‌می دهد تا بتوانید از آن برای آب بندی اتصالات استفاده کرده و نیاز خود را برطرف کنید. در