شما این جا هستید: 
نوار تفلون مایع و نوار تفلون نواری
مقایسه نوار تفلون مایع و نوار تفلون نواری
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

نوار تفلون مایع و نوار تفلون نواری

در حوزه تولید نوار تفلون، شاهد پیشرفت‌های فوق العاده‌ای در سال‌های اخیر بوده ایم و شرکت‌های فعال در این حوزه تمام تلاش خود را کرده اند تا محصولات جدید و مدرنی را به وجود بیاورند.
موضوع مهمی که باید بدانید این است که اگر در گذشته تنها از تفلون‌های نواری برای آب بندی استفاده می‌شد، امروزه شاهد تولید نسل جدیدی از تفلون‌ها به نام تفلون مایع هستیم. این دسته از محصولات دارای ویژگی‌های منحصر به فردی بوده و همین موضوع باعث افزایش محبوبیت تفلون مایع شده است.
در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به تفلون مایع و تفلون نواری انداخته و این دو محصول را به شما معرفی کنیم، پس با نورا تفلون همراه باشید تا نگاهی به این دو محصول بیاندازیم.

معرفی تفلون نواری

تفلون‌های نواری به عنوان ساده ترین نوع تفلون‌ها به حساب می‌آیند، که در واقع از آن‌ها به منظور آب بندی استفاده شده و در بخش‌های مختلف می‌توان از آن‌ها کمک گرفت.
سالیان سال است که از ساخت اولین نسل تفلون‌های نواری می‌گذرد و این محصولات جایگاه ویژه‌ای در فرایند لوله کشی و آب بندی همواره ایفا کرده اند. به همین دلیل است که شرکت‌های بسیار زیادی در داخل کشور و در خارج همواره به دنبال آن بودند تا نوار تفلون‌های حرفه‌ای و با کیفیتی را به وجود بیاورند و در همین راستا شاهد تولید محصولات مختلف و با کیفیت بسیار زیادی در بازار هستیم.

نوار تفلن نورا
نوار تفلن نورا

معرفی تفلون مایع

نسل جدید تفلون ها، تفلون‌های مایع هستند که در واقع جایگزین تفلون‌های نواری معمولی به حساب می‌آیند و می‌توان از آن‌ها در لوله کشی ساختمان و اتصالات مختلف استفاده کرد.
موضوع بسیار مهمی که باید بدانید این است که نوارهای تفلون مایع به تازگی وارد بازار شده و همین موضوع سبب گشته تا حتی تکنیسین‌های حرفه‌ای لوله کشی نیز این محصول را نشناخته و در رابطه با آن اطلاعات کافی نداشته باشند. موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که شما می‌توانید از تفلون‌های مایع به راحتی در بخش‌های مختلف استفاده کرده و فرآیند آب بندی را سریعا انجام دهید.
به منظور استفاده از این نوع تفلون‌ها تنها کافی است تا حدود ۲ دنده اول بیرونی قسمت مادگی را به تفلون مایع آغشته کرده و سپس یک نوار نازک از باله دنده تا پایین نرینگی اتصالات را نیز به تفلون مایع آغشته کنید، سپس با متصل کردن این دو بخش با استفاده از ابزار یا دست به یک دیگر قادر خواهید بود که به راحتی بین دو قطعه اتصال برقرار کرده و آن را به بهترین شکل ممکن آب بندی کنید.
در واقع این نوار تفلون‌های جدید به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن این فرایند را انجام داده و دیگر نیاز نباشد که از تفلون‌های نواری استفاده کنید.

مقایسه تفلون مایع و تفلون نواری

یکی از سوالات بسیار مهم این است که به منظور آب بندی بهتر است که از تفلون نواری استفاده کرده یا به سراغ تفلون مایع برویم.

در پاسخ به این سوال باید گفت که هر یک از این دو نوار تفلون، باتوجه به فرمولاسیون خود ویژگی‌های مختلفی داشته و در محیط‌های گوناگون کاربرد دارند. در حقیقت هم تلفون مایع و هم نواری مزایا و معایب مختلفی دارند که باید به این موارد توجه داشت.

  • به عنوان مثال باید گفت تفلون مایع آب بندی قطعی داشته و شما می‌توانید از آن به راحتی استفاده کنید. نکته دیگری که باید بدانید این است که برای استفاده از تفلون مایع دیگر نیازی به استفاده از آچار به منظور بستن اتصال ندارید و همچنین قادر خواهید بود تا در دماهای بسیار زیاد و یا بسیار پایین از این تفلون استفاده کنید. قابلیت استفاده آسان و مزایا مختلف باعث افزایش محبوبیت تلفون مایع شده است.
  • از سوی دیگر اگر بخواهیم در رابطه با مزایا تفلون نواری صحبت کنیم باید گفت که برای استفاده از این تفلون نیازی به زمان استراحت نداشته و می‌توانید در صورت نیاز به سرعت بخشی که آب بندی کرده را دوباره با یک نوار جدید ببندید.
  • موضوع دیگری که باید به آن توجه داشت این است که در صورت باز کردن اتصال برای بستن دوباره آن قادر خواهید بود که از همان تفلون نواری به راحتی دوباره استفاده کنید اما در صورت استفاده از تفلون مایع لازم است تا دوباره فرآیند آب بندی با استفاده از تفلون مایع جدید انجام دهید
  • نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که تفلون‌های مایع به عنوان نسل جدیدی از این محصولات به حساب می‌آیند و ممکن است پیدا کردن آن‌ها در بازار، به خصوص در بازار کشور ایران کار سختی باشد.

 پیشنهاد ما این است که اگر قصد خرید تفلون را دارید و نمی‌دانید که باید بین این دو مدل به سراغ کدام گزینه بروید، بهتر است تا از افراد متخصص کمک گرفته و همچنین با بررسی محل آب بندی مورد نظر خود بهترین نوع تفلون را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با متخخصان ما در نوارتفلون نورا تماس بگیرید تا شما عزیزان را راهنمایی کنند.

نوار تفلن نورا
نوار تفلن نورا

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به تفلون‌های مایع و تفلون‌های نواری انداخته و این دو محصول را به شما معرفی کردیم. در ادامه در رابطه با ویژگی‌های هر محصول صحبت کرده و در نهایت هر دو نسل تفلون‌ها را با یکدیگر مقایسه کردیم. توجه به نکات گفته شده به شما کمک می‌کند تا به منظور لوله کشی و آب بندی بتوانید بهترین نوع تلفون را انتخاب کرده و آن را خریداری کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

جایگزین مناسب برای نوار تفلون
مقالات
codepaz

جایگزین مناسب برای نوار تفلون

نوارهای تفلون یکی از مهم ترین وسایل به منظور آب بندی و عایق بندی هستند. در این بین اما یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می‌شود این است که به جای نوار تفلون می‌توان از چه محصولات دیگری استفاده کرد. در این راستا

آموزش استفاده از نوار تفلون
مقالات
codepaz

آموزش استفاده از نوار تفلون

افرادی که دانش فنی بسیار زیادی ندارند، ممکن است این سوال بسیار مهم را مطرح کنند که چگونه می توان از نوار تفلون استفاده کرد. در واقع باید به این نکته توجه داشته باشید که نوار تفلون یکی از وسایل بسیار مهم برای انجام فرآیند

نکات مهم برای خرید نوار تفلون
مقالات
codepaz

نکات مهم برای خرید نوار تفلون

در حال حاضر شرکت‌های بسیاری در زمینه طراحی و تولید نوار تفلون فعالیت می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می‌شود این باشد که برای خرید نوار تفلون باید به سراغ چه برندهایی رفته و چه محصولاتی را

نوار تفلون چیست
مقالات
codepaz

نوار تفلون چیست

امروزه در حوزه‌های مختلف شاهد به وجود آمدن محصولات گوناگونی برای انجام فرآیندهای مختلف هستیم. یکی از این محصولات نوار تفلون نام دارد که به شما اجازه‌می دهد تا بتوانید از آن برای آب بندی اتصالات استفاده کرده و نیاز خود را برطرف کنید. در