ساخت نوار تفلون

ساخت نوار تفلون

امروزه شاهد فعالیت برندهای مختلفی در زمینه ساخت نوار تفلون هستیم که یکی از برترین برندهای داخلی در این حوزه، نوار تفلون نورا است. یکی از سوالات مهم این است که روش ساخت نوار تفلون چگونه بوده و این نوارهای آب بندی چگونه ایجاد می‌شوند. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به این موضوع انداخته و در رابطه با آن توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

خط تولید نوار تفلون

در بخش اول اگر بخواهیم به بررسی خط تولید نوار تفلون بپردازیم باید گفت که خط تولید کامل نوار تفلون متشکل از دستگاه تکان دادن مواد رزین تفلون، دستگاه مخلوط کردن مواد رزین تفلون، دستگاه اجاق گاز حرارتی مواد رزین تفلون، دستگاه فشار دادن نوار، دستگاه روغن زدایی، دستگاه کشش، دستگاه برش، ماشین پیچش، دستگاه بسته بندی، دستگاه چاپ، دستگاه تزریق پلاستیک و… است. نکته مهم این است که هر یک از این دستگاه‌ها در مراحل اصلی ساخت عملکرد خاص داشته و نقش مهمی ایفا می‌کنند. با وجود این که ماشین آلات و عملکرد خط تولید نوار تفلون ساده به نظر می‌رسد، اما در واقع، برای کار با این ماشین‌ها به چند نیروی ماهر نیاز است تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از این ماشین‌ها استفاده کنند.

فرآیند ساخت نوار تفلون

یکی از موضوعات مهم فرآیند ساخت نوار تفلون است، اگر بخواهیم این فرآیند را به شما معرفی کنیم باید گفت که در این روش  پودر تفلون خام از طریق الک مشبک الک شده  و این پودر شروع به مخلوط شدن با روان کننده مرطوب در مخلوط کن می‌شود.

سپس پودر روغن کاری شده در قالب در یک پرس هیدرولیکی قرار داده شده و آن را فشار می‌دهند تا با فشار دادن دستگاه، شکل خود را بدست بیاورید.

سپس بیلت‌ها به صورت هیدرولیکی اکسترود می‌شوند و  روبانی را به طور مداوم دور آن می‌پیچند. سپس روبان توسط دستگاه کالاندار تبدیل به ورق نازک صاف می‌شود. در مرحله بعدی ورق روی غلتک پیچیده خواهد شد. در گام بعدی رول‌ها را در اجاق خشک می‌شوند تا روان کننده‌ها توسط دستگاه آبگیری شده و خارج شوند. ورق‌ها توسط دستگاه برش کشیده شده و به عرض دلخواه بریده می‌شوند. در نهایت نوار چسب با دستگاه چرخش دوباره به قرقره‌های کوچک تبدیل خواهد شد. این فرآیند در نهایت به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید نوار تفلون را به وجود بیاورید.

ساخت نوار تفلون با دستگاه چرخش اتوماتیک کامل

امروزه به منظور ساخت نوار تفلون شاهد استفاده از دستگاه‌های مختلفی هستیم. یکی از این دستگاه ها، دستگاه چرخش کاملاً اتوماتیک از MT-90 نام دارد که جدیدترین نوع ماشین چرخش به حساب می‌آید و مخصوص فرآیند چرخش نوارهای تفلون است. نکته مهمی که باید بدانید این است که اصلی ترین برندهایی که از این دستگاه استفاده می‌کنند، شرکت‌های حرفه‌ای هستند که در کشور چین فعالیت می‌کنند.

در این بین، یکی از سوالات مهمی که پرسیده می‌شود این است که این دستگاه چه مزیتی دارد و چرا باید از آن استفاده شود. به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که این دستگاه چرخش کاملا اتوماتیک به نحوی طراحی و تولید شده است که می‌تواند به مشتریان در صرفه جویی در هزینه‌ها کمک بسیار زیادی کند.

مزیت دیگری که این دستگاه دارد، ظرفیت آن است که به شما اجازه می‌دهد تا 2500 قطعه را در یک ساعت به وجود بیاورید. سرعتی که این دستگاه دارد در حدود ده برابر مدل‌های دستی است که در حالت عادی می‌تواند نوار تفلون به وجود بیاورند.

ویژگی دیگر این دستگاه آن است که در روند چرخش کاملاً اتوماتیک برش خورده و مستقیماً پیچیده می‌شود، این دستگاه می‌تواند نوارهای تفلون را یک بار از 4 تا 7 نوار بچرخاند که این به مشخصات عرض نوارها بستگی دارد. اگر قصد دارید تا با سرعت بسیار زیادی اقدام به ساخت نوار تفلون کنید، می‌توانید از این دستگاه برای انجام فرآیند مورد نظر خود استفاده کنید.

رابطه چگالی، ضخامت و وزن نوارهای تفلون چیست؟

در فرآیند ساخت نوار تفلون شاهد روابط گوناگونی و مختلفی هستیم. موضوع مهمی که باید بدانید این است که هر یک از این روابط دارای اهمیت بوده و باید برای ساخت نوار تفلون با کیفیت، دید کاملی در رابطه با این روابط داشته باشید.

در این بین یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می‌شود این است که رابطه بین چگالی، ضخامت و وزن نوارهای تفلون چیست و چگونه می‌توان با استفاده از این پارامترها تراکم یک نوار تفلون را بدست آوردند. تولید کنندگان نوار تفلون به منظور پاسخ به این سوال مهم بیان می‌کنند که فرمولی وجود دارد که می‌توانید برای بدست آوردن این رابطه از آن استفاده کنید. این رابطه شامل فرمول زیر می‌شود:

تراکم = وزن / طول × عرض × ضخامت

اگر بخواهیم با بیان یک مثال این رابطه را توضیح بدهیم باید گفت که اگر مشخصات طول یک نوار تفلون 20 متر، ضخامت آن 0.1 میلی متر، عرض آن 12 میلی متر و وزن این نوار 6 گرم باشد، تراکم یا چگالی آن برابر است با:

6 گرم / 1.2 سانتی متر * 0.01 سانتی متر * 2000 سانتی متر = 0.25

تراکم یا چگالی یک نوار تفلون یکی از موضوعات بسیار مهمی که است که به منظور ساخت این دسته از محصولات باید بتوانید به خوبی آن را محاسبه کرده و در صورت نیاز تراکم یا چگالی محصولات خود را افزایش یا کاهش دهید. ما در این بخش سعی کردیم تا به صورت کامل شما را با فرمول و رابطه بدست آوردن چگالی آشنا کنیم.

حرف آخر

در این مطلب به بررسی روند ساخت نوار تفلون پرداخته و بیان کردیم که خط تولید نوار تفلون دارای چه ماشین آلاتی بوده، برای انجام این فرآیند باید چه گام‌هایی را طی کنید و در نهایت چگونه می‌توانید با سرعت بسیار زیادی این فرآیندها را انجام دهید. همچنین در رابطه با فرمول بدست آوردن تراکم یا چگالی نوار تفلون نیز صحبت کرده و شما را با این رابطه بسیار مهم آشنا کردیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید با دید کاملی نسبت به فرآیند ساخت نوار تفلون، آگاهی کاملی در رابطه با این محصول پیدا کرده و بتوانید به بهترین شکل ممکن اقدام به ساخت نوار تفلون کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

نوار تفلون نسوز چیست؟
مقالات
نوار تفلن نورا

نوار تفلون نسوز چیست؟

نوار تفلون نسوز یکی از پرکاربردترین‌ها است. نوار چسب‌های تفلونی دارای دو نوع چسب دار و بدون چسب هستند، که نوع بدون چسب آن، نسوز است.

لیست قیمت نوار تفلون
مقالات
نوار تفلن نورا

لیست قیمت نوار تفلون

نوار تفلون نورا کیفیت خوب و فوق‌العاده‌ای دارد. برای دریافت لیست قیمت به روز شده و دقیق نوار تفلون نورا می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.