شما این جا هستید: 
آموزش استفاده از نوار تفلون
آموزش استفاده از نوار تفلون
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

آموزش استفاده از نوار تفلون

افرادی که دانش فنی بسیار زیادی ندارند، ممکن است این سوال بسیار مهم را مطرح کنند که چگونه می توان از نوار تفلون استفاده کرد. در واقع باید به این نکته توجه داشته باشید که نوار تفلون یکی از وسایل بسیار مهم برای انجام فرآیند آب بندی لوله بوده که می تواند به شما کمک کند تا به بهترین شکل ممکن اقدام به اتصال لوله های مختلف به یکدیگر کرده و فرآیند آب بندی لوله ها و تاسیسات را انجام دهید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به نوار تفلون انداخته و در رابطه با نحوه استفاده از این محصول توضیحات کاملی را بیان کنیم، پس با ما همراه باشید تا در مورد روش استفاده از نوار تفلون توضیحاتی را بیان کنیم.

روش استفاده از نوار تفلون

به منظور استفاده از نوار تفلون باید از نوار تفلون و آب بندی برای چسباندن اتصالات نر استفاده کنید. اتصالات نر در واقع لوله هایی هستند که به قطعات دیگر پیچ خورده و به اتصالات ماده جفت می شوند. نکته مهم این است که همیشه نوار را پیش از پیچاندن اتصالات نر به ماده بر روی آن ها قرار دهید.

روش استفاده از نوار آب بندی و نوار تفلون آن است که انتهای نوار را از رول کشیده و بخش اول آمده از نوار را در دستان خود بگیرید. سپس انتهای نوار را روی رشته ها فشار دهید و نوار را در جهت عقربه های ساعت حرکت دهید.

سپس می توانید اتصال بند را کشیده و نوار را به شکلی تنظیم کنید که بر روی قسمت نر لوله ها قرار بگیرند. پیچاندن نوار در جهت عقربه های ساعت باعث می شود تا در هنگام سفت کردن اتصالات نوار باز نشده و بتوانید به راحتی اقدام به آب بندی لوله ها کنید.

برای انجام این فرایند نوار را دو یا سه چرخش کامل به دور دنده های نر پیچیده و برای آن که به بهترین شکل ممکن فرآیند آب بندی صورت گیرد، اتصالات لوله را ثابت نگه دارید. موضوع بسیار مهم این است که باید پس از پیچاندن نوار تفلون آن قدر آن را سفت پیچیده باشید که برآمدگی دنده های اتصال پیدا نشود و نتوانید آن را ببینید. سپس برای بریدن نوار می توانید آن را محکم بکشید تا از بدنه اصلی نوار تفلون جدا شده و در نهایت بتوانید اتصال نر را به قسمت ماده به راحتی متصل کرده و این اتصال را ایجاد کنید.

انجام این فرآیند به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی از نوار تفلون برای آب بندی لوله ها بهره برده و نیاز خود را برای آب بندی تاسیسات گوناگون برطرف کنید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به نوار تفلون انداخته و بیان کردیم که نحوه کار این نوارها چگونه بوده و به چه نحوی می توانید از نوار تفلون برای آب بندی اتصالات نر و ماده استفاده کنید. بررسی این مطلب و موارد گفته شده به شما کمک می کند تا در رابطه با نحوه بستن نوار تفلون و چگونگی استفاده از نوار آب بندی اطلاعات جامع و کاملی را به دست بیاورید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

نحوه ی قیمت گذاری نوار تفلون
مقالات
codepaz

نحوه قیمت گذاری نوار تفلون

امروزه نوار تفلون‌ها به عنوان یکی از محصولات بسیار مهم شناخته می‌شوند و در بخش‌های مختلفی از این محصولات به منظور عایق بندی و آب بندی استفاده می‌شود. در این بین اما یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره پرسیده می‌شود این است که نوار

معایب نوار تفلن مایع
مقالات
codepaz

معایب نوار تفلون مایع

نوار تفلون‌ها در مدل‌ها و انواع گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند و همین مسئله باعث شده تا شما بتوانید متناسب با نیاز خود اقدام به خرید نوار تفلون مناسب کرده و به بهترین شکل ممکن نیاز خود را برطرف کنید. در همین راستا یکی از

چند دور نوار تفلون را بپیچیم
مقالات
codepaz

چند دور نوار تفلون را بپیچیم

نوار تفلون‌ها یکی از لوازم و ابزارهای بسیار مهم به منظور عایق بندی و جلوگیری از نشت آب هستند که امروزه در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه شده و افراد می‌توانند به منظور انجام فرایند عایق بندی و جلوگیری از نشت آب به سراغ این

جایگزین مناسب برای نوار تفلون
مقالات
codepaz

جایگزین مناسب برای نوار تفلون

نوارهای تفلون یکی از مهم ترین وسایل به منظور آب بندی و عایق بندی هستند. در این بین اما یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می‌شود این است که به جای نوار تفلون می‌توان از چه محصولات دیگری استفاده کرد. در این راستا