_NoraTape_-PIC2

تاریخچه نوار تفلن در ایران

تفلن برای اولین بار در سال ۱۹۳۸ کشف شد و امروزه از آن در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. تفلن برای آ بندی اتصالات و انجام کار در تاسیسات و تکمیل خطوط لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کشور ما نیز شرکت‌ها و برندهای مختلفی در زمینه تولید نوار تفلن فعالیت می‌کنند. با ما همراه باشید تا شما را با این محصول آشنا کرده و در رابطه با تاریخچه نوار تفلن توضیحاتی را ارائه دهیم.

تاریخچه کشف تفلن

اگر نگاهی به تاریخچه نوار تفلن بیندازیم باید گفت که این ماده برای اولین بار در یک آزمایشگاه تحقیقاتی که برای شرکت دوپان بود، کشف شد. این شرکت که در زمینه صنایع شیمیایی فعالیت داشت به عنوان کارخانه و شرکت تولید کننده باروت شناخته می‌شد.

زمانی که دانشمندان این شرکت در حال کار و ساخت یک خنک کننده سی اف سی جدید بودند، فردی به پلانکت به صورت ناگهانی و اتفاقی توانست این پلیمر را به وجود بیاورد.

پس از رخ دادن سلسله حوادث مختلف در نهایت دانشمندان شرکت دوپان توانستند تفلن را تولید کرده و از آن استفاده کنند. وجود ویژگی‌های مختلف فیزیکی و شیمیایی در تفلن سبب گشت تا این پلیمر به سرعت محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده و از آن در صنایع مختلف استفاده شود.

با وجود این که تاریخچه نوار تفلن به سال 1937 باز می‌گردد، با این حال شرکت تولید کننده این ماده، این پلیمر را برای اولین بار در سال 1941 ثبت کرد و آن را با نام تجاری تفلون ( تفلن ) وارد بازار کرد.

تاریخچه نوار تفلن در کشورپس از ثبت شدن این پلیمر و ورود آن به بازار، کشورهای بسیار زیادی درخواست خرید تفلن را داشتند، در وهله کشورهایی که با آمریکا ارتباط نزدیکی داشتند، مثل بریتانیا، شوروی، استرالیا و… توانستند تفلن را از آمریکا خریداری کرده و آن را به دست بیاورند.

پس از گذشت مدتی متاسفانه با وجود این که کشور ما اعلام بی طرفی در جنگ جهانی دوم کرد، درگیر مسئله اشغال توسط ارتش بریتانیا و شوروی شد.

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که ورود ارتش این دو کشور به داخل ایران باعث شد تا شاهد ورود غیر مستقیم نوار تفلن به ایران نیز باشیم، چرا که نیروهای متفقین کارگاه‌های تعمیر و سرویس وسایل نظامی و پایگاه‌های نظامی مختلفی را در سراسر کشور به وجود آورند و آن‌ها برای انجام انواع فرآیندهای مختلف مثل پوشش‌ها و عایق بندی، اندود کردن وسایل خوراک پزی، استفاده در صنایع شیمیایی و الکتریکی، استفاده در صنایع لوله کشی و… لازم داشتند تا از تفلن استفاده کنند.

با وجود این که تاریخچه نوار تفلن در ایران به صورت دقیقی مشخص نیست، ‏بسیاری از افراد ورود آن به داخل کشور را به صورت غیر مستقیم به دوران اشغال ایران توسط متفقین ربط می‌دهند.

شرکت‌های ایرانی فعال در زمینه تولید نوار تفلن

به دلیل سیاست‌هایی که در دوران پهلوی وجود داشت، عموم وسایل و تجهیزات از خارج از کشور وارد می‌شد و شاهد تولید چشمگیری در داخل کشور نبودیم. پس از انقلاب برندهای بسیار زیادی به منظور تولید تجهیزات و وسایل مختلف اقدام به فعالیت در بازار کردند و اگر نگاهی به برندهای تولید کننده تفلن در ایران و تاریخچه نوار تفلن در داخل کشور بیندازید، متوجه خواهید شد که در سال‌های اخیر چه حجم گسترده‌ای از برندهای و شرکت‌های تولید کننده در این زمینه، در داخل کشور به وجود آمدند.

نوار تفلن نورا با سابقه ای درخشان در تولید نوار تفلن ایرانی همراه شما عزیزان است.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به تاریخچه نوار تفلن انداخته و بیان کردم که این پلیمر چگونه برای اولین بار تولید گشت و چگونه وارد ایران شد. شما می‌توانید با مطالعه این مطلب، اطلاعات کافی در ارتباط تاریخچه نوار تفلن را به دست بیاورید.

جهت اطلاع از تولید کننده های نوار تفلون در ایران ، ما رو درمقاله بعد دنبال کنید .

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

نوار تفلون نسوز چیست؟
مقالات
نوار تفلن نورا

نوار تفلون نسوز چیست؟

نوار تفلون نسوز یکی از پرکاربردترین‌ها است. نوار چسب‌های تفلونی دارای دو نوع چسب دار و بدون چسب هستند، که نوع بدون چسب آن، نسوز است.

لیست قیمت نوار تفلون
مقالات
نوار تفلن نورا

لیست قیمت نوار تفلون

نوار تفلون نورا کیفیت خوب و فوق‌العاده‌ای دارد. برای دریافت لیست قیمت به روز شده و دقیق نوار تفلون نورا می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.