شما این جا هستید: 
چند دور نوار تفلون را بپیچیم
چند دور نوار تفلون را بپیچیم
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

چند دور نوار تفلون را بپیچیم

نوار تفلون‌ها یکی از لوازم و ابزارهای بسیار مهم به منظور عایق بندی و جلوگیری از نشت آب هستند که امروزه در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه شده و افراد می‌توانند به منظور انجام فرایند عایق بندی و جلوگیری از نشت آب به سراغ این دسته از محصولات بروند.

در این بین یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می‌شود این است که روش صحیح استفاده از نوار تفلون چگونه بوده و باید چند دور نوار تفلون را بر روی اتصالات مختلف بپیچیم. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این مسئله پرداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

آموزش استفاده از نوار تفلون

اگر بخواهیم به این سوال بسیار مهم پاسخ دهیم که چند دور نوار تفلون را بپیچیم باید گفت که این مسئله به شرایط اتصالات شما مرتبط است و شما باید به قدری نوار تفلون را دور اتصالات بپیچید که به درستی اتصالات در کنار یکدیگر قرار گرفته و به صورت کامل عایق بندی شوند. همچنین در صورت عبور آب از این اتصالات با مشکل نشتی آب مواجه نشوید. در صورتی که بیش از اندازه نوار تفلون را دور اتصالات بپیچید که به سختی نر و ماده اتصالات در داخل یکدیگر قرار نگیرند، همین مساله می‌تواند شما را با مشکل مواجه کند. از سوی دیگر اگر نوار تفلون را به میزان کم دور اتصالات بپیچید، فرآیند اتصال نر و مادگی‌های مختلف به یکدیگر به درستی انجام نشده و با مشکلاتی مثل نشتی آب مواجه خواهید شد. به همین دلیل لازم است تا نوار تفلون را با توجه به اتصالات به درستی دور آن پیچیده و از آن استفاده کنید.

حال که شما را با این مسئله بسیار مهم آشنا کردیم، به منظور بررسی روش صحیح استفاده از نوار تفلون باید گفت اگر به دنبال آن است تا یک قطعه و یا اتصالات را نوار تفلون بپیچید، لازم است تا در ابتدا نوار تفلون قدیمی را از آن باز کنید. این کار باید به درستی انجام شود تا به رزوه‌ها آسیبی وارد نشود.

پس از این گام باید اتصال یا قطعه را در صورت راست دست بودن، در دست چپ خود گرفته و آن را به نحوی بگیرید که بخش رزوه آن بیرون و آزاد باشد. سپس باید نوار تفلون را در حدود ۵ سانتی متر آزاد کرده و در دست راست خود بگیرید. سپس باید انگشت اشاره را در درون حفره قرقره تفلون قرار داده و سپس سر آزاد نوار تفلون را توسط انگشت روی قسمت رزوه نگه دارید.

حال باید قرقره را با استفاده از دست راست خود دوره قطعه بپیچید تا نوار تفلون به درستی دور قطعه قرار بگیرد. نکته مهم این است که به هیچ عنوان نباید اجازه بدهید که نوار تفلون پیچ خورد، بلکه نوار باید بدون پیچ و گره و به درستی دوره اتصالات قرار بگیرد. پس از آن که نوار به صورت یک دست و یکنواخت در سراسر قطعه حرکت کرد، حال باید اقدام به بریدن آن کنید. به منظور انجام این کار می‌توانید در انتها نوار را با فشار دست پاره کرده و سپس بخش باقی مانده آن را نیز به درستی بر روی قطعه بپوشانید. پس از انجام این کار است که می‌توانید اتصالات را با استفاده از نوار تفلون آب بندی کرده و فرایند عایق بندی‌ها را به درستی انجام دهید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به روش درست استفاده از نوار تفلون انداخته و بیان کردیم که لازم است تا به منظور استفاده از نوار تفلون برای اتصالات مختلف آن را چند دور بر روی قطعات بپیچید. توجه به نکات گفته شده به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل از نوار تفلون استفاده کرده و نیازهای خود را برطرف کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

نحوه ی قیمت گذاری نوار تفلون
مقالات
codepaz

نحوه قیمت گذاری نوار تفلون

امروزه نوار تفلون‌ها به عنوان یکی از محصولات بسیار مهم شناخته می‌شوند و در بخش‌های مختلفی از این محصولات به منظور عایق بندی و آب بندی استفاده می‌شود. در این بین اما یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره پرسیده می‌شود این است که نوار

معایب نوار تفلن مایع
مقالات
codepaz

معایب نوار تفلون مایع

نوار تفلون‌ها در مدل‌ها و انواع گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند و همین مسئله باعث شده تا شما بتوانید متناسب با نیاز خود اقدام به خرید نوار تفلون مناسب کرده و به بهترین شکل ممکن نیاز خود را برطرف کنید. در همین راستا یکی از

چند دور نوار تفلون را بپیچیم
مقالات
codepaz

چند دور نوار تفلون را بپیچیم

نوار تفلون‌ها یکی از لوازم و ابزارهای بسیار مهم به منظور عایق بندی و جلوگیری از نشت آب هستند که امروزه در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه شده و افراد می‌توانند به منظور انجام فرایند عایق بندی و جلوگیری از نشت آب به سراغ این

جایگزین مناسب برای نوار تفلون
مقالات
codepaz

جایگزین مناسب برای نوار تفلون

نوارهای تفلون یکی از مهم ترین وسایل به منظور آب بندی و عایق بندی هستند. در این بین اما یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می‌شود این است که به جای نوار تفلون می‌توان از چه محصولات دیگری استفاده کرد. در این راستا