وزن استاندارد نوار تفلون چقدر است؟

وزن استاندارد نوار تفلون چقدر است؟

وزن استاندارد نوار تفلون چقدر است؟

نوار تفلون چیست؟

نوار تفلون یا همان نوار آب‌بندی، نوار نازکی است که  از جنس پلی تترافلوئورواتیلن است که برای آب‌بندی محل اتصال لوله‌های آهنی از آن استفاده می‌شود. علت نام گذاری آن به این دلیل است که از موادی به نام تفلون که در ساخت ظروف نچسب از آن استفاده می‌شود، تولید شده است.

نوار تفلون به حالت نرم و انعطاف پذیر است و هرگز دچار آسیب‌هایی مانند پارگی، زدگی و ساییدگی نمی‌شود. البته لازم به ذکر است که کیفیت در این محصول حرف اول را می‌زند و نوار تفلون نورا از بهترین برندها در بازار است.

 تولیدکنندگان نوار تفلون محصولات خود را در بسته‌بندی‌هایی با رنگ‌های مختلف به بازار ارائه می‌‌دهند و این رنگ‌ها درجه‌بندی کیفی محصولات‌شان را نشان می‌دهد. معمولا طول نوارهای تفلون دارای ۵ یا ۱۰ متر است.

روش استفاده صحیح از نوار تفلون

هنگام استفاده از نوار تفلون، سطح  روی نوار را نیاید نازک کرد.

هدف استفاده از نوار تفلون به وجود آوردن اتصالی محکم میان بخش‌های مختلف لوله‌ها و رزوه‌ها است. بنابراین در هنگام استفاده ازآن‌ها سعی کنید که نوار را نکشید و به آرامی با همان ضخامت دور لوله بپیچید. معمولا نوار را بین ۱۴تا ۱۶بار به دور اتصالات بپیچید. این مقدار برای جلوگیری از نشتی لازم است. البته به  کیفیت نوار تفلون هم بستگی دارد. به شما توصیه می‌کنیم برای اینکه بخواهید به صورت حرفه‌ای کار را انجام دهید از نوار تفلن نورا استفاده کنید.

انواع نوار تفلون

  • نوار تفلون رولی:

نوار آب‌بندی که در انگلیسی به آن PTFE  گفته می‌شود  نواری کم ضخامت است که حدود ۷۰ تا ۱۰۰ میکرون است واز جنس پلی تترا فلوئورو اتیلن ساخته شده است.

  • نوار تفلون خمیری:

نوار تفلون خمیری ساختاری نرم و کرم مانند دارد که بیشترین استفاده آن در رزوه های اتصالات دنده ای محصولات گالوانیزه است. از تفلون مایع خمیری  بدون هیچ گونه محدودیتی می توان برای اتصال لوله های  مواد مختلفی مانند روغن، هوا، گاز، مایعات و مواد شیمیایی استفاده کرد .

  • نوار تفلون نخی

این نوع نوار تفلون مانند نخ دندان است و نوع استفاده آن مانند نوار تفلون است و بیشتر برای آب بندی و پیچاندن دور روزه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

  • نوار تفلون پهن:

نوار تفلون پهن به دلیل عریض بودن در لوله و اتصالاتی که بیشتر از ۲ اینچ است استفاده می‌شود. زیرا به دلیل پهن بودن آن برای تعداد رزوه‌های لوله و اتصالات گالوانیزه سایز بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایا و معایب استفاده از نوار تفلون

 محصولات پلی تترافلوئورواتیلن PTFE یا همان نوار تفلن‌ها دارای شرایط ویژه‌ای هستند، استفاده از آن‌ها مزایای فراوانی مانند ضد چسبندگی، مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر کش آمدن، مقاومت در برابر خوردگی دارد و به دلیل اینکه دارای خاصیت عدم چسبندگی است دارای مقاومت در برابر اشعه UV، مقاومت دی الکتریک بالا، مقاومت شیمیایی بالا و اصطکاک پایین است.

بزرگترین عیب  نوار تفلون زمانی ایجاد می‌شود که در دمای بالای ۴۰۰ درجه سانتی قرار بگیرد و این امر باعث می‌شود که گاز بسیار سمی و خطرناکی از خود متصاعد کند.

وزن استاندارد در نوار تفلون

نوار تفلون از نظر ساختار ظاهری دارای ضخامت بسیار کمی است و معمولا ابعاد نوار تفلون۰/۰۷۵ ضخامت دارد و پهنای آن ۱۲میلی‌متر و طول آن۱۰ متر است.

به هنگام خرید با در نظر گرفتن قیمت این محصول، باید به وزن آن نیز توجه کرد. چرا که این محصول در دو وزن استاندارد حدود۵/۵گرم و۵/۳گرم در بازار موجود است.

نوار آب بندی یا نوار تفلون خوب و استاندارد اصولا ۱۰ متر طول دارد و دارای وزنی معادل  ۵/۵گرم و ضخامت بالایی است.

کلام آخر

نوار تفلون‌های زیادی در بازار وجود دارد که معمولا آنها دارای وزن کمی هستند و از نظر طول هم به ۱۰مترنمی‌رسند ولی نوار تفلن نورا،جزو آن دسته از نوارهایی تفلون است که دارای طول واقعی 10 مترمی‌باشد و همچنین ضخامت و وزن بالایی هم دارد .

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

نوار تفلون نسوز چیست؟
مقالات
نوار تفلن نورا

نوار تفلون نسوز چیست؟

نوار تفلون نسوز یکی از پرکاربردترین‌ها است. نوار چسب‌های تفلونی دارای دو نوع چسب دار و بدون چسب هستند، که نوع بدون چسب آن، نسوز است.

لیست قیمت نوار تفلون
مقالات
نوار تفلن نورا

لیست قیمت نوار تفلون

نوار تفلون نورا کیفیت خوب و فوق‌العاده‌ای دارد. برای دریافت لیست قیمت به روز شده و دقیق نوار تفلون نورا می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.