نوار تفلون نسوز چیست؟

نوار تفلون نسوز چیست؟

نوار تفلون نسوز از الیاف‌ها و پارچه‌های شیشه‌ای تفلونی ساخته می‌شود که در برابر حرارت و گرما مقاومت بالایی دارند به گونه‌ای که دمایی تا حدود ۲۴۰ درجه سانتی‌گراد را می‌تواند تحمل کند. و ضد آتش هستند. با ما همراه باشید تا با ویژگی‌ها و کاربردهای نوار تفلون نسوز نورا آشنا شوید.

ویژگی‌های نوار تفلون نسوز

نوار چسب‌های تفلونی دارای دو نوع چسب دار و بدون چسب هستند، که نوع بدون چسب آن، نسوز است و چسبندگی ندارد و به راحتی قابل تمیز هستند.

 یکی از ویژگی‌های نوار تفلون نسوز، پایین بودن ضریب اصطکاک آن است.

 نوار تفلون نسوز به دلیل استفاده از تفلون که از الیاف‌های شیشه‌ای ساخته شده، یک محصول ضد حریق است و می‌تواند مقاومت خوبی در برابر حرارت و گرما داشته باشد. به طور مثال می‌تواند از دمای کمتر از ۱۷۰ درجه

سانتی گراد تا بالاتر از ۲۴۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند و خاصیت خود را از دست ندهد.

در نوار تفلون نسوز، از مواد آزبستی که برای محیط زیست ضرر دارند، استفاده نشده است و به همین خاطر این محصول مواد سمی که باعث آسیب زدن به انسان‌ها و محیط زیست می‌شود را تولید نمی‌کند.

نوار تلفن نسوز، در برابر انواع اسیدها و باز و مواد شیمیایی از مقاومت بالایی برخوردار است و خاصیت خود را از دست نمی دهد. همچنین علاوه‌بر مقاومت در برابر مواد شیمیایی، در برابر اشعه‌هایی مثل فرابنفش، مادون قرمز و فرکانس‌های رادیویی از خود مقاومت نشان می‌دهد.

نوار تفلون نسوز به دلیل اینکه از الیاف‌ها و پارچه‌های شیشه‌ای ساخته شده است استحکام کششی بالایی دارد و انعطاف پذیر می‌باشد.

کاربرد نوار تفلون نسوز

از نوار تفلون نسوز برای بسته بندی و انواع تجهیزات دفاتر اداری استفاده می‌شود. به دلیل نسوز بودن نوار تفلون نسوز از این محصول برای ساختن انواع لباس‌های نسوز و ضد حریق استفاده می‌شود. لباس‌های آتش نشانی مثل انواع

دست کش‌ها و لباس‌های کار آن‌ها و کلاه و پارچه‌های نسوز و لباس جوش کاری نمونه‌هایی هستند که برای ساخت آن‌ها از نوار تفلون نسوز استفاده می کنند.

به دلیل استحکام و مقاومت حرارتی نوار تفلون نسوز از آن در صنایع قالب سازی نیز استفاده می‌کنند واز این نوار در انواع چاپ‌ها و چاپ خانه‌ی سه بعدی هم استفاده می کنند.

کلام پایانی

همانطور که در بالا گفته شد، یکی از پرکاربردترین انواع نوار تفلون، نوار تفلون نسوز است که کاربردهای زیادی دارد. این نوار تفلون در برابر بخار مقاومت و کشش بالایی دارد. انعطاف پذیری نوار تفلون نسوز سبب شده که کار کردن با آن آسان شود.

نورا برند به عنوان یکی از برترین شرکت‌های تولید کننده نوار تفلون نسوز، باکیفیت‌ترین و مقاوم‌ترین نوار تفلون‌های نسوز را تولید و روانه بازار می‌کند و بهترین انتخاب برای نیاز شما است. 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

نوار تفلون نسوز چیست؟
مقالات
نوار تفلن نورا

نوار تفلون نسوز چیست؟

نوار تفلون نسوز یکی از پرکاربردترین‌ها است. نوار چسب‌های تفلونی دارای دو نوع چسب دار و بدون چسب هستند، که نوع بدون چسب آن، نسوز است.

لیست قیمت نوار تفلون
مقالات
نوار تفلن نورا

لیست قیمت نوار تفلون

نوار تفلون نورا کیفیت خوب و فوق‌العاده‌ای دارد. برای دریافت لیست قیمت به روز شده و دقیق نوار تفلون نورا می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.