تفاوت بین نوار تفلن رولی و خمیری

مقایسه نوار تفلون خمیری با نوار تفلون رولی

مقایسه نوار تفلون خمیری با نوار تفلون رولی

نوار تفلون رولی چیست؟

نوارآب‌بندی که به زبان انگلیسی آن را PTFE می‌نامند.  نواری با ضخامت کم است (حدود۷۰ تا ۱۰۰ میکرون ) و جنس آن از پلی تترا فلوئورو اتیلن است. نوار آب‌بندی به نوار تفلون نیز مشهور است. به دلیل اینکه بزرگترین تولید کننده پلی تترا فلوئورو اتیلن این ماده را با نام تجاری تفلون تولید می‌کند.
اصولا تولید کنندگان نوار تفلون محصولات خود را در رنگ‌های مختلف تولید می‌کنند واز این رنگ‌‌بندی‌ها برای درجه‌بندی کیفی محصولات‌استفاده می‌شود. معمولا نوارهای تفلون در هر حلقه دارای ۵ یا ۱۰ متر طول می‌باشند.

کاربرد نوار تفلون رولی

نوار تفلون و یا همان نوار آبندی لوله کشی آب  برای زمانی استفاده می‌شود که قصد دارید خودتان تعمیرات لوله کشی را انجام دهید. در این موقع وجود نوار تفلون کاملا ضرورت دارد. از این نوار که غیر چسبنده است برای اتصال انتهای دو لوله استفاده می‌شود.
در مواقعی که کار لوله کشی را انجام می‌دهید و باید قسمت‌های رزوه‌دار را به یکدیگر متصل کنید، از نوار تفلون استفاده می‌شود. عملکرد نوار تفلون به صورتی است که قسمت‌های دندانه‌دار را می‌پوشاند و از نشتی آن قسمت‌ها جلوگیری کرده و به طور کلی کاربرد نوارهای تفلون برای هرگونه تعمیرات لوله کشی و قسمت‌هایی که رزوه  دارند  استفاده می‌شود.

روش استفاده از نوار تفلون

هنگام استفاده از نوار تفلون، سطح  روی نوار را نازک نکنید.

اصولا هدف استفاده از نوار تفلون برای به وجود آوردن اتصالی محکم میان بخش‌های مختلف لوله‌ها است پس هنگام استفاده، آن‌ها را نکشید و به آرامی با همان ضخامت دور لوله بپیچید. نواررا بین۴تا۶بار دور لوله‌ها بپیچید. این مقدار شاید زیاد باشد ولی برای جلوگیری از نشت الزامی است. البته به  کیفیت نوار تفلن هم بستگی دارد به شما توصیه می‌کنیم از نوار تفلن نو را استفاده کنید.

نوار تفلون خمیری چیست؟

تفلون مایع خمیری، بهترین جایگزین نوار تفلون و خمیر کنف در امور لوله کشی است . تفلون مایع  را به نام چسب تفلون مایع نیز در بازار می‌شناسند.
نوار تفلون خمیری یا همان تفلون مایع  دارای خاصیت  نرم و کرم مانند است  که برای دور دنده‌های رزوه‌ها و اتصالات دنده ای در محصولات گالوانیزه استفاده می‌شود.
با توجه به کاربردهای فراوان و نوع طراحی جدید نوار تفلون خمیری نورا نسبت به نوارهای تفلون دیگر از استقبال خوبی در بازار برخوردارهستند.

روش استفاده از نوار تفلون خمیری

با چرخاندن اتصالات مابین لوله‌ها، تفلون مایع بین دنده‌ها و درزها را آغشته کرده و تمام فضاهای خالی را پر می‌کند و در نهایت محصول به صورت کامل آب بندی می‌شود. زمان سفت شدن اولیه این محصول  بین 15 الی 45 دقیقه می‌باشد.
تفلون مایع خمیری را می‌توان برای  آب بندی تمام اتصالات آب و اتصالات فلزی گالوانیزه کروم دنده‌ای استفاده کرد . از نوار تفلون خمیری نورا می‌توان  بدون هیچ گونه محدودیتی  برای استفاده از لوله‌های مواد مختلف مانند روغن، هوا، گاز، مایعات و مواد شیمیایی بهره مند شوید.

مزایای نوار تفلون خمیری:

  • هنگام استفاده از تفلون مایع خمیری در خدمات تاسیساتی و ساختمانی کار به صورت دقیق‌تر و تمیز تر انجام می‌شود.
  • در تولید نوار تفلون خمیری از مواد شیمیایی استفاده می‌شود که  فاقد بوی اسیدی هستند.
  • از دیگر مزایای نوار تفلون خمیری می‌توان به قدرت  آب‌بندی آن در انواع اتصالات فلزی زیر 2 اینچ و همچنین قابلیت باز شدن مجدد اتصالات نیز اشاره کرد .
  • از مهمترین ملزومات موتورخانه، تفلون مایع خمیری نورا است به دلیل اینکه در برابر فشار و لرزش از مقاومت بالایی برخوردار است و بیشتر در مواردی مانند سیستم های هیدرولیک، کمپرسورهای هوا، پمپ آب خانگی، مخزن بخار و موتورخانه استفاده می شود.

کلام پایانی:

انواع نوار تفلون از پرکاربردترین محصولاتی هستند که در تاسیسات ساختمانی و منازل مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس باید از نظر کیفیت دارای استانداردهای بالایی باشند. توصیه می شود که در امور تاسیساتی از برند معروف نورا استفاده کنید تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

مطالب این پست

پست های مرتبط

نوار تفلون نسوز چیست؟
مقالات
نوار تفلن نورا

نوار تفلون نسوز چیست؟

نوار تفلون نسوز یکی از پرکاربردترین‌ها است. نوار چسب‌های تفلونی دارای دو نوع چسب دار و بدون چسب هستند، که نوع بدون چسب آن، نسوز است.

لیست قیمت نوار تفلون
مقالات
نوار تفلن نورا

لیست قیمت نوار تفلون

نوار تفلون نورا کیفیت خوب و فوق‌العاده‌ای دارد. برای دریافت لیست قیمت به روز شده و دقیق نوار تفلون نورا می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید.